Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Ağustos 2022 Perşembe

Ana muhalefet: Hükûmet enflasyona daha ne kadar seyirci kalacak?

Avusturya’da temmuz ayı enflasyon yüzde 9,2 olarak belirlendi. Ana muhalefetteki SPÖ ise "Hükûmet enflasyona daha ne kadar seyirci kalacak?" sorusunu sordu.

Avusturya’da enflasyon temmuz ayında yüzde 9,2’ye yükseldi, gıda ve akaryakıt fiyatlarındaki artış ise çok daha yüksek. Örneğin süt ve süt ürünleri, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 30 zamlandı. 

Ana muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti’nin lideri Pamela Rendi-Wagner, Ekonomi Bakanı Martin Kocher ve Başbakan Karl Nehammer’i fiyat artışlarına karşı hiçbir adım atmamakla suçladı. "Hükûmet, fiyat artışlarına daha ne kadar seyirci kalacak?" ifadelerini kullanan siyasetçi, özellikle gıda endüstrisinde düzgün fiyat kontrolleri yapılması çağrısında bulundu, aksi takdirde Ekonomi Bakanı hakkında resmi şikayette bulunacağını belirtti.

Süpermarket zincirlerinin, fiyatları gereğinden fazla artırarak krizi fırsata çevirdiğinden şüphelenen SPÖ, Federal Rekabet Kurumu’nu gıda endüstrisindeki fiyat artışlarının adil olup olmadığını araştırmakla görevlendirdi. Akaryakıt şirketlerinin de aynı şekilde enerji krizini fırsat bilip fahiş zamlar yaptığı düşünülüyor. Rendi-Wagner, her Avusturyalı sürücünün depo doldurma başına en az 12 avro fazla ödediğini dile getirdi. 

Geri Dön 11 Ağustos 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN