Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Haziran 2022 Salı

Almanya’nın güncel borcu 2,4 trilyon avro!

Almanya’nın güncel borcu 2,38 trilyon avroya ulaştı. 2022 yılının federal bütçesi için 139 milyar avroluk yeni bir borç daha buraya eklenecek. Bununla birlikte Alman ordusu için 100 milyar avroluk ek borçlanma da söz konusu.

Politikacıların umudu ekonominin yeniden canlanacağı yönünde. Ancak beklenen olmazsa vergi artışları, zorunlu tasarruflar ve daha fazla borçlanma da seçenekler arasında. Rakamların gerçeği yansıtmadığını söyleyen Ekonomik Araştırmalar Enstisüsü uzmanları ise devlete yük olan gizli borçlar da var diyor. Ekonomist Fuest, "Büyüyen borç dağını düşünürsek, federal hükümetin geniş kapsamlı bir  vergi indirimine gitmesi mümkün değil" dedi.

Uzmanlar, ABD örneğindeki gibi milyarlarca dolarlık yardımlarla devletin borçları katlanmaması gerektiğini savunuyor ve "Daha fazla borç, daha yüksek enflasyon. ABD’de yardımlar yüzünden, gıda ürünlerine olan talep artırdı. Bu yüzden oradaki fiyatlar daha da katlandı. Yanlış teşviklerden kaçınılmalı" diyor.

Ayrıca koalisyondaki borç tartışmaları da bitecek gibi görünmüyor. FDP, daha fazla borçlanma konusunda çekimser kalırken SPD ve Yeşiller halka daha fazla yardım paketi verilmesini istiyor. 

Geri Dön 07 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN