Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Mayıs 2022 Cuma

Almanya’dan sonra Avusturya’da da savaş vergisi gündemde

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Ukrayna’daki savaştan sonra orantısız biçimde kâr eden şirketlerle ilgili adım atılması gerektiğini savundu.

Avusturya Başbakanı Nehammer, Ukrayna’daki savaşın yol açtığı krizden orantısız biçimde kar eden şirketlere karşı bir adım atılması gerektiğini dile getirdi. ’Amaç, büyük şirketler olağanüstü şekilde kar ettiğinde, bundan halkın da faydalanmasını sağlamak olmalı’ ifadelerini kullanan Nehammer, ‘Ekonomi Bakanlığını, bu duruma karşı neler yapılabileceğini araştırması için görevlendirdim’ dedi. 

Viyanalı enerji firması Verbund, yılın ilk çeyreğinde 2 milyar avro kar açıklamıştı, başbakanın bu açıklamasından sonra hisseleri yüzde 9 düştü.

Almanya’da da savaş vergisi gündemde

Almanya’da Yeşiller Partisi’nden Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle kârını artıran şirketlerden savaş vergisi alınmasını önermişti. Partiden yapılan açıklamada "Bazı şirketler bilerek bu savaşın dehşetinden kâr ediyor. O zaman buna vergi getirmeliyiz" denilmişti. Partinin Eş Başkanı Ricarda Lang, alınacak savaş vergisinin kriz zamanlarında birlikte yaşamın güçlendirilmesine katkı sağlayacağını savunmuştu.

Geri Dön 06 Mayıs 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN