Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Almanya’da vaka sayısı düştü, aşılama durma noktasında

Almanya’da yeni vaka sayısı 162 bin 790 olarak açıklandı. Geçtiğimiz haftanın aynı gününde 180 bin 397 olan vaka sayısı yaklaşık 18 bin azaldı. Can kaybı ise 289 olarak duyuruldu. Aşı kampanyasının ilk zamanlarında 1 milyonun üzerinde olan günlük aşılama sayısı ise 35-36 bin bandında seyrediyor.

Almanya’da vaka sayısı düştü, aşılama durma noktasında

Almanya’da vaka sayıları düşerken, aşılama ise neredeyse durma noktasında geldi. Günde ortalama 35-35 bin bandında aşı yapılıyor. Bu sayı aşı kampanyasının ilk zamanlarında 1 milyonun üzerine dahi çıkıyordu. Tek doz aşı vurulanların sayısı 63,7 milyon kişiyle nüfusun yüzde 76,6’sını oluşturuyor. İki doz aşı vurulanlar da neredeyse aynı oranda; 63,2 milyon kişiyle nüfusun yüzde 76’sı. Güçlendirici doz olarak bilinen üçüncü doz aşı vurulanların sayısı ise 49,1 milyonda. Bu da nüfusun yaklaşık yüzde 59’unu oluşturuyor.

Vaka sayısı 162 bin 790, can kaybı 289

Vaka sayısı geçtiğimiz haftanın aynı gününe nazaran yaklaşık 18 bin azalarak 162 bin 790 olarak açıklandı. Bu sayı geçtiğimiz hafta aynı gün 180 bin 397, dün ise 330 bin 789 idi. Bir günde koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 289 kişi yaşamını yitirdi.

 

Tek vakadan kaynaklanan yeni vakaların sayısı, yani hastalığın bulaşma katsayısı olan R0 değeri geçen dün ile aynı oranda kalarak 0,83 oldu. Bu oran geçtiğimiz haftanın aynı gününde 0,76 olarak açıklanmıştı.

 

Belirli bir nüfusta, belirli bir zaman dilimi içerisinde ve belirli bir hastalığın yeni olgularının sayısını ifade eden insidans değeri ise geçtiğimiz haftaya göre ciddi oranda düşüş gösterdi. Geçtiğimiz haftanın aynı gününde 1394,0 olan insidans değeri 1087,2 olarak açıklandı. Hastaneye yatışlardaki insidans değeri ise 6,36’ya geriledi.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN