Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Nisan 2022 Çarşamba

Almanya’da salgın ciddiyetini koruyor: Can kaybı 361

Almanya’da günlük vaka sayısı 176 bin 303, can kaybı ise 361 olarak açıklandı. Vaka sayısı geçen hafta aynı güne yaklaşık 39 bin azalsa da salgın ciddiyetini koruyor.

Almanya’da salgın ciddiyetini koruyor: Can kaybı 361

Almanya’da 13 Nisan Çarşamba günü 176 bin 303 yeni vaka tespit edildi. Bir önceki güne göre 14 bin kadar artan vakalar, geçen haftanın aynı gününe oranla 39 bin kadar azaldı. Can kaybı ise 361 olarak açıklandı. Salgın ciddiyetini korurken aşılama ise durma noktasına geldi. Aşı kampanyasının ilk zamanlarında günlük 1 milyon bandında aşı yapılırken, son zamanlarda bu oran 35-36 binlere kadar düştü.

Aşılama durma noktasında

Almanya’da bugüne kadar 63,7 milyon kişi ilk doz koronavirüs aşısını oldu. Bu da nüfusun yüzde 76,6’sına tekabül ediyor. İki doz aşı olanların sayısı ise 63,2 milyon, yani nüfusun yüzde 76,1’i.

Güçlendirici doz olarak da bilinen ve İsviçre’de yapılan son araştırmalara göre yalnızca hastalığın ağır seyrini değil aynı zamanda bulaşma oranını da azalttığı tespit edilen üçüncü doz aşı olanların sayısı ise 49,1 milyon. Bu da toplam nüfusun yüzde 59’unu oluşturuyor.

Tek vakadan kaynaklanan yeni vakaların sayısı, yani hastalığın bulaşma katsayısı olan R0 değeri 0,81. Bu oran geçtiğimiz haftanın aynı gününde 0,76, dün ise 0,83 olarak açıklanmıştı.

Belirli bir nüfusta, belirli bir zaman dilimi içerisinde ve belirli bir hastalığın yeni olgularının sayısını ifade eden insidans değeri ise geçtiğimiz haftaya göre ciddi oranda düşüş gösterdi. Geçtiğimiz haftanın aynı gününde 1322,2 olan insidans değeri 1044,7 olarak açıklandı. Hastaneye yatışlardaki insidans değeri ise 6,36.

Geri Dön 13 Nisan 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN