Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Haziran 2022 Cumartesi

Almanya’da koronavirüs tablosu

Almanya’da son 24 saatte 108 bin 190 yeni vaka tespit edildi, 90 kişi hayatını kaybetti. Vakalar, geçen haftanın aynı gününe nazaran yaklaşık 80 bin arttı. Ülkedeki baskın varyant ise Omicron’un alt varyantı olan BA.5 olarak açıklandı.

Koronavirüs kısıtlamalarının gevşetilmesiyle birlikte, sonbaharda beklenen olası bir koronavirüs dalgasından önce yaz aylarında da yeni bir dalga başladı. Vaka sayıları geçen haftanın aynı gününe oranla 80 bin artarak 108 bin 190’a yükseldi.

Öte yandan Robert Koch Enstitüsü’nün son raporlarına göre, Almanya’da Omicron’un alt varyantı olan BA.5 baskın tür oldu. Yeni Korona vakalarının yüzde 50’sinde BA.5 varyantının tespit edildiği bildirildi. Yoğun bakım ünitelerinde de yoğunluğun hafif derecede arttığı paylaşıldı. 

ARD tarafından yapılan Deutchland Trend anketinde katılımcıların yüzde 63’ü kapalı alanlarda maske mecburiyeti getirilmesini istiyor. 

Bunlarla birlikte bir başka tartışma da ücretsiz testlerde yaşanıyor. 1 Temmuz itibarıyla ücretsiz testler sona erecek. Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, ücretsiz Covid testlerinden bundan böyle sadece dar gelirlilerin faydalanabileceğini söyledi. Test ücretlerinin 3 avro olması bekleniyor. 

Yeşiller Sağlık Politikası Sözcüsü Janosch Dahmen hızlı testlerin ücretsiz olmasından yana olduklarını ifade etti. FDP Meclis Grup Lideri Christian Dürr ise testlerin mali yükünün hükûmete ağır olduğunu söyleyerek eyaletlerin katkılarını beklediklerini ifade etti.

Geri Dön 25 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN