Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Almanya’da ikinci zam dalgası yolda

Son 40 yılın en yüksek enflasyonu yaşanan Almanya’da ikinci zam dalgasının yolda olduğu uyarısı geldi. Almanya Perakendeciler Birliği (HDE) Başkanı Josef Sanktjohanser, "İkinci bir fiyat artış dalgası geliyor ve kesinlikle çift haneli olacak" dedi.

Almanya’da ikinci zam dalgası yolda

Almanya’da Rusya-Ukrayna savaşının ardından, dönemin enerji devleri İran ve Irak arasında 1981 yılında yaşanan Körfez Savaşı’ndan bu yana görülen en yüksek enflasyon yaşanıyor. Mart ayında yıllık enflasyon yüzde 7,3 olarak açıklandı. Enerjide yıllık yüzde 39,5, gıdada ise yıllık yüzde 6,2 artış yaşandı.

 

Almanya Perakendeciler Birliği (HDE) Başkanı Josef Sanktjohanser, ikinci bir fiyat artış dalgasının geldiğini vurgulayarak "Bu kesinlikle çift haneli olacak" diye konuştu. Sanktjohanser, savaştan önce yüksek enerji fiyatlarından dolayı ürünlerin zaten yaklaşık yüzde 5 oranında zamlandığını hatırlatarak ikinci zam dalgasına karşı uyardı.

Cem Özdemir Putin'i suçladı

Almanya Tarım Bakanı Cem Özdemir yaşananlarla ilgili Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i suçladı. Bakan Özdemir, Putin’in dünya genelinde insanları ‘rehin aldığını’ söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

Putin, tahıldaki kıtlığı silah olarak kullanıyor. Bizde fiyatların yükselmesini ve dünyanın diğer bölgelerinde, en yoksul ülkelerde, açlığın artmasını istiyor. Putin, bu haince strateji ile dünya genelinde insanları rehin alıyor.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN