Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Mayıs 2022 Cumartesi

Almanya’da haziran ayında neler değişecek?

Almanya’yı 1 Haziran’dan itibaren birçok değişiklik bekliyor. 9 avroluk biletler yürürlüğe girecek, akaryakıtta vergi indirimi yapılacak, 3G kuralı askıya alınacak, elektrik fiyatlarına zam gelecek, ev yardımı alanlara ısınma yardımı da yapılacak.

Almanya’da haziran ayında neler değişecek?

1 Haziran’da 9 avroluk toplu taşıma bileti yürürlüğe girecek. Bu biletle 3 ay boyunca ülke genelinde tüm toplu taşıma araçları kullanılabilecek. 

Akaryakıt fiyatlarına yapılacak vergi indirimi, 1 Haziran’da başlayacak. Benzinin litre fiyatının 30 sent, dizelin litre fiyatının 14 sent düşmesi bekleniyor. Ancak işletmecilerin, vergi indirimini tüketicilere hemen yansıtmak zorunda olmadıkları açıklandı.

1 Haziran itibarıyla Almanya’ya seyahatte 3G kuralı askıya alınacak. Ülkeye giriş yapan yolcuların aşı, test veya iyileşme sertifikası göstermesi gerekmeyecek.

14 Haziran’dan itibaren, 3. dozu yaptırmayan birçok kişinin aşı sertifikası geçerliliğini kaybedecek. Dijital aşı sertifikası olmayan, aşı sertifikasını eczanelerden almış olan ve üçüncü dozu yaptırmayan çok sayıda kişinin sertifikasının süresi bu tarihte dolacak. Eczaneye giderek veya dijital uygulama üzerinden sertifikanızı yenileyebilirsiniz.

Elektrik fiyatları artacak: Almanya’nın en büyük elektrik sağlayıcısı olan E.ON şirketi, haziran ayında tüketici fiyatlarını artıracağını duyurdu. Fiyatlar, bölgeye göre değişiklik gösterecek. 2.400 kW/s başına ortalama 12,5 avroluk artış bekleniyor.

Ev yardımı (Wohngeld) alanlara ısınma yardımı yapılmasına ilişkin yasa (Heizkostenzuschussgesetz) yürürlüğe girecek. Tek başına yaşayanlar bir defaya mahsus 135 avro, iki kişilik haneler 175 avro alacak. Hanedeki her ek kişi de 35 avro daha ödenecek. Bafög alan üniversite öğrencileri ve meslek eğitimi alanlar içinse bir defalık 115 avro yardım yapılacak.

Internet explorer yürürlükten kalkacak. 1995 yılında piyasaya sürülen internet tarayıcısı Internet Explorer, Microsoft desteğini keseceği için 15 Haziran’da kullanımdan kalkacak. 

Aldi çalışanları için asgari ücret artacak. Çalışanlar, saatlik en az 12,5 avro yerine en az 14 avro alacaklar. 

Geri Dön 28 Mayıs 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN