Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Temmuz 2022 Cuma

Almanya’da enflasyon ikinci kez üst üste düştü

Almanya’da yüzde 7,9 ile rekor kıran enflasyon, son iki ayda üst üste düşerek temmuz ayında yüzde 7,5 olarak gerçekleşti.

Almanya’da enflasyon ikinci kez üst üste düştü

Almanya Federal İstatistik Dairesi (Destatis) enflasyon rakamlarını paylaştı. Temmuz ayında yüzde 7,5’e gerileyen yıllık enflasyon, bu ayla birlikte iki ay üst üste azalmış oldu. Enerji fiyatları temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına oranla yüzde 35,7 yükseldi. Gıdadaki yıllık artış ise yüzde 14,8 olarak açıklandı.

Münih merkezli Ifo Enstitüsü’nün ekonomi uzmanlarından Timo Wollmershäuser, “Fiyatlar artmaya devam edecek ancak artış hızı yavaşlayacak. Enflasyon muhtemelen zirveyi gördü ve yılın ikinci yarısında kademeli olarak düşecek” dedi.

Geri Dön 29 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN