Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Haziran 2022 Çarşamba

Almanya’da bugün neler değişecek?

Bugün 1 Haziran. Almanya’da birçok yenilik yürürlüğe girdi. Bunların arasında 9 avroluk bilet, seyahat kuralları, akaryakıtta vergi indirimi ve kira yardımı bulunuyor.

Almanya’da bugün neler değişecek?

Almanya’da bugün itibarıyla birçok önemli değişiklik yürürlüğe girdi. Özellikle yardım paketleri ve 9 avroluk biletler uzun zamandır gündemin ana maddesiydi.

3 ay boyunca 9 avroluk bilet

Ülke genelinde 3 ay boyunca geçerli olacak 9 avroluk biletlerin kullanımı başladı. Bu biletlerle bölgesel trenlere, otobüslere ve tramvaylara 9 avro karşılığında sınırsız binilebilecek. Biletler yalnızca ICE, IC ve EC gibi hızlı trenlerde geçerli değil.

Akaryakıta vergi indirimi: Hemen yansımayabilir

Bununla birlikte artan enerji fiyatları karşısında vatandaşı bir nebze olsun rahatlatabilmek için akaryakıta vergi indirimi de bugün itibarıyla uygulanmaya başladı. Ancak bu vergi indirimi hemen fiyatlara yansımayabilir. Öyle ki binlerce benzin istasyonu vergi indiriminden hemen önce yüzde 10 oranında zam yaptı. Öte yandan benzin istasyonlarında yoğunluk bekleniyor.

Kira yardımı ve devlet bursu alanlara ek yardım

Kira yardımı alanlara ısınma yardımı da yapılacak. Bu kapsamda tek başına yaşayanlara bir defaya mahsus olmak üzere 135 avro, iki kişilik ailelere 175 avro yardım verilecek. İkiden fazla kişinin yaşadığı hanelerde de ek kişi başına 35 avro ödenecek.

Bafög adı verilen devlet bursunu alan öğrenciler ve mesleki eğitim alanlar da bir defalık 115 avro yardım alacak.

Ülkeye girişte 3G kuralı askıya alınıyor

Ülkede seyahat kuralları da değişti. Almanya’ya girişte 3G kuralı askıya alınıyor. Bakanlar kurulu onay verdikten sonra artık ülkeye girişlerde aşı, PCR testi veya iyileşme sertifikası istenmeyecek.

Elektrik fiyatlarına zam

Elektrik fiyatlarına zam gelecek. Bu alandaki en büyük şirket olan E.ON haziran ayında fiyatları arttıracağını duyurdu. Bölgeye göre değişecek. Ancak asıl yüksek faturalar, yıl sonunda gelecek. Uzmanlar, imkanı olanlar, kenara biraz para koysun diyor.

Geri Dön 01 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN