Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Nisan 2022 Çarşamba

Almanya enerji krizine hazırlanıyor: Gaz rezervleri yazın tükenebilir

Almanya enerji krizine hazırlanırken Federal Ağ Ajansı (Bundesnetzagentur) Başkanı Klaus Müller "Rusya gaz ambargosu uygularsa Almanya’nın sıvı gaz rezervi ancak yaz sonuna kadar yetebilir" dedi.

Rusya-Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle Almanya’da enerji krizi yaşanıyor. Enerji fiyatları geçtiğimiz yıla nazaran yüzde 47,5 oranında arttı. Trafik Işığı Koalisyonu vekilleri Rus petrolünü ambargoya çağırıyor. Bu gelişmeler ışığında Almanya, Rusya’ya olan enerji bağımlılığını azaltmak için çözümler arıyor.

Vatandaşlara 'tasarruf' çağrısı

Federal Ağ Ajansı (Bundesnetzagentur) Başkanı Klaus Müller, konuya ilişkin RTL ve ntv programı Frühstarta’ya konuştu. Müller gaz depolama tesislerindeki rezervlerin endişe verici derecede azaldığının altını çizerek "Rusya’nın olası bir gaz ambargosu veya tedariği durdurması durumunda Almanya’nın sıvı gaz rezervleri ancak yaz sonuna, en geç sonbahara kadar yetebilir" dedi. Müller vatandaşları sorumlu davranmaya, enerji tasarrufu yapmaya çağırarak "Isınmadan tasarruf da bunun için bir adım. Bir evin ortalama sıcaklığı 17 ila 19 derece arası olmalı" diye konuştu.

Tedarik sağlamayan enerji şirketlerine kayyum atanabilecek, geçici olarak kamulaştırılabilecek

Ekonomi Bakanı Robert Habeck ise olası enerji krizine karşı hazırlıkları hızlandırdıklarını söyledi. Funke Medya Grubu’nda yer alan habere göre Enerji Güvenliği Yasası’nda bir değişiklik planlanıyor. Bu değişikliğe göre kriz durumunda tedarik sağlamayan enerji şirketlerine kayyum atanabilecek ve gerekirse geçici süreliğine kamulaştırılabilecek. Önlemin süresi olarak ilk etapta 6 ay belirlendi. Faaliyetleri 6 ay denetlenen şirketler, bu sürenin sonunda riskin devam etmesi durumunda 6 ay daha denetlenebilecek.

Geri Dön 13 Nisan 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN