Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Haziran 2022 Cuma

Almanların ‘nükleer silah’ hakkındaki fikirleri değişti

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Almanların ‘nükleer silaha’ yaklaşımı da değişti. İlk kez ülkenin yarısından fazlası nükleer silahların kalmasından yana.

Almanların yüzde 52'si ABD’ye ait nükleer silahların Almanya'da tutulmasından yana. ARD adına İnfratest-dimap araştırma şirketi tarafından yapılan ankete katılanların yüzde 40'ı nükleer silahların konuşlu kalması gerektiğini söyledi ve yüzde 12'si nükleer silahların modernizasyonun ve silahların arttırılmasını bile savunuyor. Sadece yüzde 39'u hala bir kesinti için oy kullanıyor.

2021’de yapılan bir ankete göre ise Almanların yüzde 57’si nükleer silahların acilen kaldırılmasını savunmuştu.

Şu anda Rheinland-Pfalz'daki Büchel Hava Üssü'nde 20 adet ABD nükleer bombası saklanıyor. Koalisyon anlaşmasında, trafik ışığı partileri "Almanya'nın nükleer silahlardan arındırılması" hedefini paylaşmıştı. Ancak, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden sonra, federal hükümet Büchel'de konuşlu eski Tornado filosunun yerini modern Lockheed Martin ile değiştireceğini duyurdu.

Geri Dön 03 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN