Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Eylül 2022 Cumartesi

Almanların en büyük korkusu işsiz kalmak

Yapılan son ankete göre Almanya’da vatandaşların en büyük korkusu artan enerji maliyetleri nedeniyle işsiz kalmak.

ARD televizyonu adına “Infratest dimap” araştırma şirketi tarafından yapılan ankete katılanların yüzde 59'u önümüzdeki kış, evlerinde elektrik veya gaz kesintisi olacağına inanmıyor ve enerji arzının önümüzdeki aylarda istikrarlı olmaya devam edeceğini düşünüyor.

Evlere enerji kesinti olacağını düşünen en karamsar seçmen, AfD’de. AfD'yi sırasıyla Birlik partisi, Sol Parti ve FDP seçmenleri takip ediyor. En iyimser olanlar ise yüzde 76 ile Yeşiller ve yüzde 72 ile SPD seçmeni.

Ankete katılanların yüzde 39’u kışın enerji faturalarını ödeyemeyeceğini düşünüyor. 

Diğer taraftan yüksek elektrik ve doğalgaz faturaları nedeniyle işlerini kaybedebileceğini düşünenlerin oranı yüzde 83’ye çıkıyor. 

Bu pazar seçim olsa...

Ankete göre; bu pazar seçim olsa trafik ışığı partileri Meclis çoğunluğunu sağlayamıyor. Birlik partileri oylarını 1 puan artırarak yüzde 28’e yükseltti ve birinci parti konumundalar. Birlik partilerini oylarını 1 puan düşürmesine rağmen yüzde 21 ile Yeşiller takip ediyor. Onları yüzde 17 ile SPD, yüzde 14 ile AfD takip ediyor. FDP ancak yüzde 7 oy alabilecek. Sol Parti ise hâlâ yüzde 5’te.

Geri Dön 17 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN