Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Almanlar ülke demokrasisini sorguluyor

Almanya’da Südwestrundfunk adına Allensbach anketi yapıldı. Ankete göre Almanya’da yaşayanların üçte biri ülkenin siyasi sistemini sorguluyor, ‘sahte bir demokrasi’ içinde yaşadıklarını düşünüyor.

Almanya’da Südwestrundfunk adına Allensbach anketine göre; ülkede yaşayanların neredeyse üçte biri sahte bir demokrasi içinde yaşadıklarını düşünerek siyasi sistemi sorguluyor. Ankette ortaya çıkan bir diğer çarpıcı sonuç ülkenin doğusu ile batısı arasındaki fark. Batıda yaşayanların yüzde 28’i ‘sahte bir demokraside’ yaşadıklarına inanırken, doğuda yaşayanlarda bu oran yüzde 45’in üzerinde.

Yüzde 28 'demokratik sistemin temelden değişmesi gerektiği' görüşünde

Zeit Gazetesi’nin haberine göre; vatandaşların yüzde 28’i Almanya’daki demokratik sistemin temelden değiştirilmesi gerektiğini düşünüyor. Haberde anket sonuçlarına yer verilirken, koronavirüs salgınıyla birlikte gelen kısıtlamalar ve aşı zorunluluğu tartışmalarının ülke çapında çok sayıda protesto gösterisine sebep olduğu ve sistemin daha fazla sorgulanmasına yol açtığı hatırlatıldı.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN