Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Nisan 2022 Cumartesi

Almanlar Ukrayna'ya ağır silah sevkiyatında ikiye bölündü

Federal Meclis, Ukrayna'ya ağır silahların sevkiyatına 'evet' dedi. Almanya’da vatandaşlar ise bu konuda ikiye bölünmüş durumda: 

ARD Deutschland Trend anketine göre, halkın yüzde 45'i Ukrayna'ya ağır silah kararını desteklerken ve yüzde 45'i karşı çıkıyor. FDP ve Yeşillerin seçmenlerinin çoğu kararı destekliyor. SPD seçmeninde ise durum yine yarı yarıya. AfD seçmenlerinin neredeyse yüzde 90’ı ise sevkiyata olumsuz bakıyor.

Halkın yüzde 52'si, "Federal hükûmet Rusya'ya karşı daha sert ve kararlı bir politika göstermeli” derken, yüzde 40 ise hükûmeti Rusya'ya karşı temkinli olmaya çağırıyor. Bununla birlikte, yüzde 45 için Rusya'ya yönelik yaptırımlar yetersiz, sadece yüzde 14 'Almanya çok ileri gitti' diyor. 

Ankete katılanların çoğu, Ukraynalı mültecilerin Almanya'da kabul edilmesini destekleyenlerin oranı yüzde 75. Mali yardımları yeterli bulanlar ise yüzde 59.

Şansölyeden memnuniyet dipte

Şansölye Olaf Scholz'un çalışmasından halkın sadece yüzde 39'u memnun, bu, başbakanlığı devraldığından beri en düşük rakamlar. Aynı zamanda yüzde 64’ü Şansölye'nin eylemlerini ihtiyatlı ve iletişim açısından da inandırıcı bulmuyor. Habeck ve Baerbock'un çalışmaları ise halkın yarısından fazlası tarafından (yüzde 56) daha olumlu olarak değerlendiriliyor.

Geri Dön 30 Nisan 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN