Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Nisan 2022 Pazartesi

Almanlar otobanda hız sınırından yana

YouGov’un yaptığı ankete göre Almanya’da yaşayanların yüzde 57’si otobanlarda saatte 130 kilometre hız sınırının gelmesinden yana.

Almanya’da bir süredir otobanlardaki hız sınırı tartışılıyor. YouGov konuya ilişkin anket yaptı. Anket sonucuna göre Almanya’da yaşayanların yüzde 57’si saatte 130 kilometre sınırının getirilmesini destekliyor.

Seçmenlere, cinsiyete ve yaşa göre dağılımı

Hız sınırını yüzde 87 ile en çok Yeşiller Partisi seçmeni destekliyor. Yeşiller’in ardından SPD geliyor. SPD seçmenin yüzde 72’si hız sınırının gelmesinden yana. FDP seçmeninin ise yüzde 52’si hız sınırına karşı.

Öte yandan cinsiyete göre dağılımda da dikkat çeken bir sonuç ortaya çıktı. Kadınlar yüzde 62 ile hız sınırını desteklerken, erkeklerde bu oran yüzde 52. Yaşa göre dağılımda ise yaşlıların gençlere göre hız sınırını daha çok desteklediği görüldü.

Maliye Bakanı hız sınırına karşı

Maliye Bakanı Christian Lindner, Reuters’a verdiği demeçte, “Otobanlarda genel bir hız sınırına kesinlikle karşıyım çünkü iklim değişikliğine katkısı çok az olacaktır. Artan akaryakıt fiyatları nedeniyle zaten sürücüler trafikte dikkatli davranıyor. Hız sınırı konusu bir çok insan için artık tabu değil ancak ben bunu sembolik bir tartışma olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 18 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN