Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Temmuz 2022 Çarşamba

Almanca konuşmayan öğrenciye 10 sent ceza

Hamburg’da Louise-Weiss-Gymnasium adlı okulun entegrasyon sınıfında Almanca dışı bir dil konuşan öğrenciler 10 sent para cezasını çarptırılıyor. 

Louise-Weiss-Gymnasium’da, dünyanın dört bir yanından Hamburg'a mülteci olarak gelen öğrencilerin eğitim gördüğü 2 entegrasyon sınıfı bulunuyor. Bu sınıftaki öğrenciler, Almanca yerine ana dillerinde konuşurlarsa - örneğin Ukraynaca, Arapça veya Rusça konuşurlarsa, bu sohbet öğrenciye 10 sente mal oluyor.

Okul yetkilisi, sınıflarda anadillerini konuşan öğrenci sayısının çok arttığını ve artık Almancanın geliştirilmesinin mümkün olmadığına dikkat çekti ve öğretmenlerin öğrencilerden ne yapılması gerektiğine dair fikir istediğini söyledi. 10 sent ceza fikrinin öğrencilerden geldiğini aktaran okul yetkilisi, “Öneriden herkes memnun” dedi. Eğitim yılı sonunca biriken para ile öğrenciler, yiyecek bir şeyler almayı planlıyor.

Geri Dön 06 Temmuz 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN