Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Haziran 2022 Cuma

Alman Rekabet Kurumu: Akaryakıttaki vergi indirimi başladı

Alman Rekabet Kurumu Başkanı Andreas Mundt, benzin istasyonlarının kanunen vergi indirimini uygulamak zorunda olmamalarına rağmen birçoğunun uyguladığını söyledi.

Deutschlandfunk’a konuşan Mundt, “Petrol şirketleri, indirimleri yasal olarak sürücülere birebir aktarmak zorunda değildi. Ancak beklenenin aksine benzin istasyonlarının çoğu, indirimleri, fiyatlarına yansıtmaya başladı. Şu ana kadar usulsüzlüklere rastlamadık, istasyonlar yakından takip ediliyor” diye konuştu. 

Bazı ekonomistler ise düşen fiyatlara rağmen petrol şirketlerinin vergi indirimlerinden kar edebileceğini düşünüyor. 

ADAC tarafından dün yapılan açıklamada da indirimli fiyatların bir çok istasyonda uygulandığı doğrulandı. Buna göre güncel fiyatlar, litre başına benzin E10’da, 1 avro 88 sent, dizelde ise  1 avro 94 sent.

 

Geri Dön 03 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN