Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Nisan 2022 Perşembe

Alman Öğretmenler Birliği: Gevşeme kararı çok hızlı ve erken alındı

Saksonya’da alınan okul ve kreşlerde 17 Nisan’dan itibaren koronavirüs kurallarının kaldırılmasına ilişkin karar Alman Öğretmenler Birliğinin tepkisini çekti.

Saksonya Kültür Bakanlığı, 17 Nisan’dan itibaren geçerli olmak üzere eyaletteki okul ve kreşlerdeki koronavirüs kısıtlamalarının kaldırılması kararı aldı. Alman Öğretmenler Birliği karara tepki gösterdi. Yapılan açıklamada gevşeme kararının çok hızlı ve erken olduğu ifade edildi. DPA’ya konuşan dernek başkanı Heinz-Peter Meidinger şu ifadeleri kullandı:

Okullarda, özellikle sınıflarda enfeksiyon riski hala çok yüksek ve maalesef çocuklar arasında aşılanma oranı ortalamanın altında. Okulları, maske ve test zorunluluğu olmadan kendi kaderine bırakamayız. Paskalya tatilinden sonra eğitim kurumlarındaki enfeksiyon sayısının artmasını bekliyoruz. Bu yüzden tatilden sonra en az iki hafta daha test zorunluluğu devam ettirilmeli.

Geri Dön 14 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN