Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Eylül 2022 Cuma

Alman hükûmeti Uniper’i satın alabilir

Enerji krizi nedeniyle Uniper zor durumda. Alman hükûmeti, Uniper’in yüzde 30 hissesini satın alarak şirkete mali destek sağlanmasını tartışıyor.

Doğalgaz fiyatlarındaki artış ve Rus teslimatlarındaki düşüşle zor durumda kalan Uniper'in yüzde 30 hissesinin Alman hükûmeti tarafından satın alınarak mali destek sağlanması planı onay aşamasında. Hükûmet, sanayi sektörünün ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlayabilmek, elektrik üretmek ve konutların ısıtılmasını garanti altına alabilmek için şirketin kamulaştırılması seçeneğini gündemine aldı.

Hükûmet, temmuz başında enerji kriziyle birlikte zor duruma düşen ve Almanya'nın en büyük Rus gazı ithalatçısı konumunda bulunan Uniper’in yüzde 30 hissesini alarak, şirkete 7,7 milyar avro sermaye sağlanmasını içeren kurtarma planını kabul etmişti. Şirketin mali yapısının düzeltilebilmesi için alınan bu kararın, yürürlüğe girmeden önce Avrupa Birliği ve Uniper hissedarları tarafından onaylanması gerekiyor.

Geri Dön 16 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN