Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Ağustos 2022 Cuma

Aile Bakanı: Çocuk yoksulluğu artacak

Yeşiller Partili Aile Bakanı Lisa Paus, yaşanan ekonomik kriz nedeniyle çocuk yoksulluğunun artacağından endişelendiğini söyledi.

Artan enerji ve gıda fiyatları çocuklu aileleri daha derinden etkiliyor. Federal Aile Bakanı Lisa Paus, enerji ve gıda fiyatlarındaki sert artışlar nedeniyle Almanya'da daha fazla çocuğun yoksulluk içinde yaşayacağından endişe duyduğunu belirtti. RND’ye konuşan Bakan Paus, “Birçok kişi, özellikle de çocuklu ailelerin çok acil rahatlatması için bir destek planı sunulmalı. Bunun için hızla harekete geçilmeli” dedi. Paus, FDP’li Maliye Bakanı Christian Lindner'ın planladığı çocuk parasındaki artışın enflasyonu telafi etmek için yetersiz olduğunu söyledi ve "Bunu mutlaka arttırmalıyız” dedi. 

Lindner’in önerisine göre, çocuk parasına 2023 yılında 8 avro zam gelecek. İlk 2 çocuk için ödenen miktar 219 avrodan 227 avroya yükselecek. Sonraki yıl yeniden bir 6 avro zam yapılacak.

Geri Dön 19 Ağustos 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN