Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Temmuz 2022 Cumartesi

Ağustos ayında Almanya’da neler değişecek?

Ağustos ayında Almanya’da öğrencilere ödenen Bafög’ün artırılmasından iş sözleşmelerine kadar birçok değişiklik yaşanacak.

Ağustos ayında Almanya’da neler değişecek?

Öğrencilere ödenen Bafög artırılıyor. Ödenen en yüksek miktar 934 avroya yükselecek. En yüksek miktarı alabilmek için ailenizin net gelirinin 2 bin 414 avroyu geçmemesi gerekiyor. Yaş sınırı ise 30’dan 45’e çıkıyor.

İş sözleşmelerinde ise çalışanların lehine değişiklikler yapıldı. Artık sözleşmeler daha şeffaf olacak ve fazla mesai ücreti, çalışma saatleri ve alacakları eğitimler net olarak ifade edilecek.

2020 yılının vergi beyanını mali müşavir ya da vergi yardım dernekleri üzerinden yapanlar için son tarih 31 Ağustos olarak belirlendi.

Eczanelere muadil ilaç bulundurma zorunluluğu ise 16 Ağustos’ta başlıyor. Orijinal ilaç pahalı gelirse vatandaş aynı etkiye sahip muadil ilacı da alabilecek.

Sağlık ve bakım sektöründe çalışanlara kızamık aşısı zorunlu hâle geldi. Aşı olmamanın cezası 2 bin 500 avroya kadar çıkıyor. Sağlık nedeniyle aşı olamayanlar ve 1971 yılından önce doğanlar bu uygulamadan muaf tutuldu. Ülkede kızamık aşısı, okula başlayacak çocuklar için zaten zorunluydu. Aksi takdirde aileler para cezasıyla karşı karşıya kalıyor.

9 avroluk toplu taşıma biletlerinde son aya giriliyor. Temmuz bileti ağustos ayına aktarılamıyor. Bu nedenle kullanıcıların ağustos ayında yeni bir bilet alması gerekiyor. Eylülde ise uygulama sona erecek. Konuya ilişkin tartışmalar sürüyor. Bazı kesimler aylık 69 avro olarak devam etmesini savunurken, yıllık 365 avro olmasını teklif edenler de var. Daha yüksek bir fiyattan, benzer bir bilet uygulamasının devam etmesi bekleniyor.

Vergi indirimi de 31 Ağustos’ta sona erecek. Benzinde 30, dizelde 14 sentlik indirimin bitmesi sonrası bunun fiyatlara yansıması bekleniyor.

Geri Dön 30 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN