Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Eylül 2022 Cumartesi

AB’de olağanüstü enerji zirvesi: Tavan fiyat ve gelir sınırlama yolda

Avrupa Birliği üyesi 27 ülkenin enerji bakanları Brüksel’de toplandı. Toplantı sonrası AB Komisyonu’ndan düşük maliyetli elektrik üreticilerinin gelirlerinin sınırlandırılması ve tavan fiyat uygulaması gibi düzenlemeler talep edildi.

AB üyesi ülkeler, AB Komisyonu’ndan bir dizi talepte bulundu. Talepler arasında düşük maliyetli elektrik üreticilerinin gelirinin sınırlandırılması, fosil yakıt firmalarından katkı alınması, doğalgaz tavan fiyatı uygulaması, elektrik talebinin düşürülmesi ve enerji şirketlerine likidite sağlanması bulunuyor. Olağanüstü toplantı sonrası AB üyeleri, Komisyon’a yasal düzenleme hazırlama görevi verdi.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; toplantı sonrası açıklama yapan AB dönem başkanı Çekya’nın Sanayi ve Ticaret Bakanı Jozef Sikela, AB ülkelerinin yaşanan enerji krizini bir an önce çözmeyi amaçladığının altını çizdi. Sikela, alınması gereken önlemler konusunda net bir yön belirlemeyi başardıklarını ve artık hangi yolu izlemeleri gerektiğini bildiklerini ifade etti.

Komisyon’a yasal düzenleme görevi verilmesinin ardından resmi mevzuatın hazırlanması ve 13 Eylül’deki toplantıda kabul edilerek açıklanması bekleniyor.

Geri Dön 10 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN