Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Nisan 2022 Çarşamba

9/90 biletinin detayları belli oldu

1 Haziran’dan itibaren 3 aylığına geçerli olacak aylık 9 avroluk toplu taşıma biletinin maliyeti 2,5 milyar avro. Yasa tasarısı 20 Mayıs’ta Bundesrat’ta oylanacak. ICE-IC hariç her yerde geçerli olacak.

Almanya’da akaryakıt fiyatları geçtiğimiz yıla göre yüzde 47,5 oranında arttı. Buna karşın Alman hükûmeti bir dizi yardım paketi açıklıyor. 1 Haziran’da akaryakıta vergi indirimi gelmesi planlanıyor. Bununla birlikte yine 1 Haziran’da 3 ay boyunca ülke genelinde geçerli olacak aylık 9 avroluk toplu taşıma biletlerinin de satışa sunulması bekleniyor.

9/90 biletlerinin bölgesel olacağı düşünülüyordu ancak tartışmaların geldiği noktada ülke çapında da geçerli olabileceği fikri ağır basmaya başladı. Bu, bölgesel trenlerle her yere seyahat edilebileceği anlamına geliyor.

Söz konusu uygulamanın maliyeti 2,5 milyar avro. Konuya ilişkin yasa tasarısı 18-19 Mayıs tarihlerinde Federal Meclis’te gündeme alınacak. 20 Mayıs’ta ise Bundesrat’ta yani Eyaletler Meclisi’nde oylanacak.

Yasa tasarısı Bundesrat’tan geçerse büyük ihtimalle 1 Haziran’da biletler satışa çıkacak. Biletlerin ICE-IC hariç her yerde geçerli olması bekleniyor.

Ucuz bilet kampanyası 31 Ağustos’ta sona erecek ve yeniden eski tarife geçerli olacak. Eski tarifeye göre aylık biletler Berlin’de 64 avro, Frankfurt’ta 94,5 avrodan satılıyordu.

Geri Dön 13 Nisan 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN