Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Ağustos 2022 Çarşamba

9 avroluk biletlerde Kuzey Almanya Modeli önerisi

Bu ay sonunda 9 avroluk bilet uygulaması bitiyor. Kuzey Almanya’da ise uygulamanın devam etmesi gündemde. Yapılan açıklamda küçük bir zamla uygulamanın devam edebileceği ifade edildi. Ancak hükûmetten maddi yardım da talep edildi.

9 avroluk biletlerde Kuzey Almanya Modeli önerisi

Almanya’da 1 Haziran’da başlayan aylık 9 avroluk toplu taşıma bileti uygulaması 31 Ağustos’ta sona eriyor. Birçok siyasetçi ve sivil toplum kuruluşu bu uygulamanın devam etmesi gerektiğini söylüyor. Öneriler arasında aylık 29 avroluk bilet ve yıllık 365 avroluk bilet gibi teklifler var.

Kuzey Almanya’da da bu durum tartışılıyor. Aşağı Saksonya Ulaştırma Bakanı Bernd Althusmann, indirimli biletler konusunda Kuzey Almanya’ya özgü çözümler bulunabileceğinin sinyalini verdi. Althusmann, Alman Basın Ajansı’na verdiği demeçte "Almanya genelinde bilet kampanyaları sona ererse, kuzeydeki 5 eyalette geçerli olacak yeni bir uygulamaya geçebiliriz. Ancak hükûmetin maddi desteğine de ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

Yeşiller, SPD ve FDP’li bölge vekilleri de indirimlerin devam etmesini, yerel ulaşımın daha ucuz olması gerektiğini bildirdi. Schleswig-Holstein Ulaştırma Bakanlığı ise Kuzey Almanya modeline mesafeli. Federal hükûmetin desteği olmadan projenin hayata geçirilemeyeceği yönünde görüş bildirildi. 

Ağustos ortasında, federal ve eyalet hükûmetleri konuyu görüşmek için yeniden bir araya gelecek. Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, geçtiğimiz hafta sonu 9 avroluk bilet uygulamasının devamı için finansmanın mümkün olmadığını söylemiş ve öneriyi kesin bir dille reddetmişti. 

Geri Dön 03 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN