Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Temmuz 2022 Çarşamba

9 avroluk biletin geleceği tartışılıyor

Almanya’da 31 Ağustos’ta sona ermesi planlanan aylık 9 avroluk biletle ilgili hükûmet yeni çözümleri masaya yatırdı.

9 avroluk biletin geleceği tartışılıyor

Federal Ulaştırma Bakanı Wissing, büyük bir başarı olarak nitelediği 9 avroluk bilet uygulamasının son ermesinden sonra kasım ayına kadar mevcut verilerin değerlendirileceğini ve uygun bir model sunulacağını söyledi.

DPA’ya konuşan FDP’li Bakan şöyle dedi:

Fiyatın toplu taşımada rolü nedir? Almanya çapında geçerlilik nasıl bir rol oynuyor?" gibi başlıklar değerlendirilecek. Şu anda çok fazla spekülasyon var, ancak soruların cevapları gerçekten bilinmiyor. Bu yüzden yeni bir çözüm sunmadan önce sonuçları değerlendirmeye ihtiyacımız var. Bu nedenle şimdilik yeni bir çözüm taahhüdünde bulunmak istemiyorum. 

Öneriler şöyle: 

365 avroluk yıllık bilet (Avusturya modeli), 69 avroluk aylık bilet, mevcut 9 avro biletin uygulamasının devam etmesi. Asıl sorun biletlerin nasıl finanse edileceği. Federal hükümete mevcut 9 avroluk bilet yaklaşık 2,5 milyar avroya mal oldu. Aboneliklerin dışında ek olarak 21 milyon bilet satıldı.

Fiyat-performans oranının doğru olması gerektiğini vurgulayan Bakan Wissing, "Düşük fiyatın her zaman en büyük memnuniyeti getirmesi söz konusu değil” dedi.

Wissing, yerel ulaşımdaki tarife karmaşasının ortadan kaldırılmasını savundu ve “Bazen kimsenin gerçekten anlamadığı birden fazla bilet makinesi bulunan birçok tren istasyonumuz var” dedi.

Geri Dön 20 Temmuz 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN