Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Haziran 2022 Çarşamba

74 yaşındaki emekli vatandaş hükûmete dava açtı

Son yardım paketinde emekliler 300 avroluk enerji ödeneğinden yararlanamadı. Bunun üzerine 74 yaşındaki emekli bir kadın hükûmete dava açtı.

Koalisyon Hükümeti’nin son yardım paketinde emeklilere 300 avroluk enerji ödeneği verilmemesi tartışmalara neden olmuştu. Badische Neueste Nachrichten’ın haberine göre, Baden Württemberg’de yaşayan 74 yaşında emekli bir kadın, konuyu mahkemeye taşıdı ve hükûmete dava açtı.

Bild am Sonntag’a konuşan Gunhilde Köhler isminde yaşlı kadın, “Engelli olmama rağmen herhangi bir devlet desteği almadan hasta eşime bakıyorum. Yardım paketlerinin halka eşit olarak verilmesi gerekirdi. Politikacılar, emeklilerin bu adaletsizliği farketmeyeceğini düşündüler, ancak yanıldılar” diye konuştu. 

Resmi rakamlara göre 2020 yılında Almanya’daki emekli sayısı 21 milyon civarındaydı. 

Geri Dön 08 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN