Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Haziran 2022 Cumartesi

4 Haziran

İşte tarihte 4 Haziran günü yaşanan bazı olaylar…

1876 - Tahttan indirilen Osmanlı padişahı Sultan Abdülaziz, gözaltında bulunduğu Feriye Sarayları’nda bilekleri kesilmiş hâlde ölü olarak bulundu. Hekimler intihar ettiğine kanaat getirse de öldürüldüğü ihtimali de yaygın bir kanı.

1878 - Kıbrıs’ın idaresi Kıbrıs Antlaşması ile geçici süreliğine Birleşik Krallık’a bırakıldı. Britanya Kıbrısı adında kurulan idare 16 Ağustos 1960 tarihinde kadar sürdü.

1932 - Türkiye’de yabancıların kamu işlerinde çalışması yasaklandı.

1933 - Ünlü Türk şair Ahmet Haşim, 49 yaşında hayatını kaybetti.

1940 - Nazi ordusu Paris’e girdi. Şehir 14 Haziran tarihinde tam olarak kontrol altına alındı.

1972 - ABD’nin California Üniversitesi’nde siyahi eylemci Profesör Angela Yvonne Davis gizli örgüt kurmak, cinayet ve insan kaçırma suçlarından yargılandı. Yargılayan jürinin tamamı beyazdı ancak Davis tüm suçlardan beraat etti.

1989 - Polonya’da Kilise destekli Dayanışma Sendikası, Birleşik İşçi Partisi iktidarını ilk serbest seçimde yenerek iktidara geldi.

Geri Dön 04 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN