Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Haziran 2022 Cuma

3 Haziran

İşte tarihte 3 Haziran günü yaşanan bazı olaylar…

1912 - İstanbul’un İshakpaşa semtinde çıkan yangında, bin 111 ev, 118 dükkân, altı cami, üç hamam ve beş okul kül oldu.

1925 - Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası Bakanlar Kurulu kararıyla kapatıldı.

1955 - Amasya’yı sel bastı. Selde 92 kişi yaşamını yitirdi.

1955 - Avrupa Ekonomik Topluluğu, Messina Konferansı sonucunda kuruldu.

1963 - Büyük Türk şair Nâzım Hikmet Ran, Moskova'da hayatını kaybetti.

1964 - Futbolun Ordinaryüsü lakaplı Lefter Küçükandonyadis, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan jübile maçı ile futbola veda etti.

1965 - Edward Higgins White uzayda yürüyen ilk Amerikalı oldu.

1983 - Birleşik Krallık’ta ABD Hava Kuvvetlerine ait üslerin kurulması protesto edildi. Protestoculardan 752 kişi tutuklandı.

1989 - Çin’in başkenti Pekin’de Tiananmen Meydanı büyük öğrenci gösterisine tanık oldu. Gösteriye asker saldırdı, 2 bin öğrenci hayatını kaybetti.

Geri Dön 03 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN