Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Haziran 2022 Cuma

24 Haziran

İşte tarihte 24 Haziran günü yaşanan bazı olaylar…

1894 - Fransa’da toplanan Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Olimpiyat oyunlarının dört yılda bir yapılmasına karar verdi.

1901 - Pablo Picasso’nun eserleri ilk kez sergilendi.

1910 - Japonya Kore’yi istila etti.

1916 - Birinci Dünya Savaşı’ndaki Somme Muharebesi, Fransa'daki Alman hatlarına yapılan ve bir hafta sürecek topçu ateşi ile başladı.

1936 - Türkiye milli basketbol takımı ilk maçına çıktı. Maç Yunanistan ile oynandı ve 49-12’lik Türkiye galibiyetiyle sona erdi.

1945 - Sovyetler Birliği’nin Nazi Almanyası’nı mağlup etmesini kutlamak için Moskova’daki Kızıl Meydan’da geçit töreni düzenlendi.

1947 - Bir ABD vatandaşı gökyüzünde uçan nesneler gördüğünü öne sürdü. Nesnelerin fincan tabağına benzediğini söyledi. Basında ilk kez uçan daire terimi kullanılmaya başlandı.

1961 - Türkiye’den Almanya’ya gidecek ilk işçi kafilesi yola çıktı. İşçi göndermeye ilişkin protokol Türkiye ile Batı Almanya arasında 13 Haziran’da imzalanmıştı. Bununla birlikte özel kuruluşların kontratsız işçi göndermelerinin önüne geçilmeye çalışıldı.

1967 - İstanbul’da üniversite öğrencileri ABD’nin 6. Filosunu protesto etti. Mehmet Şevket Eygi gibi yazarların kışkırtmaları sonucu Komünizmle Mücadele Derneği ve Milli Türk Talebe Birliği öncülüğünde Kanlı Pazar olarak bilinen saldırılar 16 Şubat 1969 yılında gerçekleşecekti. Saldırıda ABD filosunu protesto eden iki genç öldürüldü.

Geri Dön 24 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN