Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
23 Haziran 2022 Perşembe

23 Haziran

İşte tarihte 23 Haziran günü yaşanan bazı olaylar…

1894 - Uluslararası Olimpiyat Komitesi Fransa’nın başkenti Paris’te kuruldu.

1912 - Bilgisayar biliminin kurucusu olarak kabul edilen Alan Turing dünyaya geldi. Turing, İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyasının şifrelerinin kırılmasında büyük bir rol oynadı. Manchester Üniversitesi’nde çalışırken geliştirdiği Turing makinası adlı algoritma tanımı ile modern bilgisayarın kavramsal temelini ortaya attı. 1952 yılında eşcinsel olduğu gerekçesiyle kimyasal hadıma mahkûm edildi. Turing, 1954 yılında potasyon siyanid zehirlenmesi nedeniyle öldü. Polis Turing’in yediği elma ile siyanür zehri alarak intihar ettiğini açıkladı. Ancak ölümü şüpheli olarak kaldı ve cinayete kurban gitmiş olabileceği de iddia edildi.

1919 - Birinci Dünya Savaşı sonunda imzalanan Versay Barış Anlaşması Alman Parlamentosunda kabul edildi.

1941 - Türkiye’nin İkinci Dünya Savaşı öncesi Birleşik Krallık’tan gemi sipariş etmişti ancak savaş nedeniyle teslimat gecikti. Refah Gemisi’nin teslimatı, Türk-Alman Dostluk Paktı gündeme gelince hızlandırıldı. Ancak gelen gemi Kıbrıs civarında kimliği belirsiz bir denizaltı tarafından batırıldı. Olayda 168 kişi öldü. Kurtulanların sayısı yalnızca 32’ydi.

2006 - Esaret altındaki hayvanlar arasındaki en yaşlı hayvan olan Dev Galapagos Kaplumbağası Harriet yaşamını yitirdi. Harriet öldüğünde tahminen 176 yaşındaydı ve 180 kilogram ağırlığındaydı. Harriet’ın 1835 yılında Charles Darwin tarafından Galapagos Adaları’nda yakalanıp İngiltere’ye getirdiği tahmin ediliyor.

Geri Dön 23 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN