Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2022 Cumartesi

2 Temmuz

İşte tarihte 2 Temmuz günü yaşanan bazı olaylar…

1698 - İngiliz mucit Thomas Savery ilk buhar makinasının patentini aldı.

1777 - ABD’de Vermont bölgesinde kölelik kaldırıldı. Böylece Vermont, ülkede köleliği kaldıran ilk yer oldu.

1900 - Ferdinand von Zeppelin’in yaptığı hava aracı Almanya’nın Friedrichshafen kentinde denendi ve başarılı oldu. Hava aracına mucidinin adı olan Zeplin ismi verildi.

1917 - Yunanistan, Osmanlı Devleti’ne savaş ilân etti.

1934 - Uzun Bıçaklar Gecesi adıyla bilinen Nazilerin yaptığı katliamlar, Ernst Röhm’ün ölümüyle sone erdi. Katliamlarda ölenler arasında eski Şansölye Kurt von Schleicher ve Birahane darbeisini bastıran Gustav Ritter von Kahr da bulunuyordu. Katliamda yüzden fazla kişinin öldüğü ve binden fazla muhalifin tutuklandığı biliniyor.

1976 - 1954 yılından bu yana ayrı olan Kuzey ve Güney Vietnam birleşti. Ülkenin ismi Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti oldu.

1990 - Mina’da şeytan taşlamaya giden hacı adayları tünelde sıkıştı. Yaşanan izdihamda 1426 kişi öldü.

1993 - Sivas’ta içinde aydın ve sanatçıların bulunduğu Madımak Oteli yakıldı. Otelde 37 kişi yanarak can verdi.

Geri Dön 02 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN