Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Temmuz 2022 Cuma

1 milyona yakın insan ek mesai ücreti alamadı

Almanya’da yaklaşık 4,5 milyon insan sözleşmelerinde belirtilen süreden fazla çalıştı. Çalışanların yüzde 22’si ise ek mesai ücreti alamadı.

Almanya'da her 8 çalışandan 1’i geçen yıl fazla mesai yaptı. Federal İstatistik Dairesi tarafından yapılan açıklamada, yaklaşık 4,5 milyon kişinin iş sözleşmelerinde belirtilenden daha fazla çalıştığı belirtildi. Yani Almanya’da çalışan 37,8 milyon çalışanın yüzde 12’si fazla mesai yapmak zorunda kaldı. 2021'de fazla mesai yapanların yaklaşık yüzde 22'si yaptığı fazla mesai için ek mesai ücreti (unbezahlte Überstunden) almadı. 

Hans Böckler Vakfı Bilimsel Direktörü Bettina Kohlrausch, son zamanlarda fazla mesai yapanların yüzde 29'unun haftada en az 15 saat fazladan çalıştığına dikkat çekti. Kohlrausch, “bu çok endişe verici. Vasıflı işçi eksikliğini gidermek istiyorsan, çalışma koşullarını daha cazip hale getirecek şartlar oluşturmalıyız” dedi.

Alman Sanayicileri Federasyonu (BDI) Başkanı Siegfried Russwurm, artan işçi sıkıntısına çözüm olarak çalışma saatlerinin arttırılması çağrısında bulunmuştu. Russwurm,"Şahsen, haftalık çalışma saatlerinde isteğe bağlı bir şekilde artırılmasına sıcak bakıyorum" dedi.

Geri Dön 08 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN