Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Temmuz 2022 Perşembe

1 milyon çocuk tam gün okul hakkından mahrum kalabilir

Eğitimde personel eksikliği nedeniyle 1 milyon ilkokul çocuğunun tam gün eğitim alma hakkından mahrum kalabileceği belirtildi.

Almanya’da yasal olarak her çocuğun tam gün eğitim alma hakkı var. Ancak Bertelsmann Vakfı tarafından yapılan bir araştırmaya göre, politikacılar bir an önce harekete geçmezse, 1 milyona yakın ilkokul çocuğu bu haktan faydalanamayabilir. Çünkü Almanya genelinde eğitim alanında personel eksikliği var. Bu diğer taraftan milyonlarca ebeveyn için de zorluk anlamına geliyor. Özellikle iki ebeveynin de çalıştığı aileler için durum endişe verici. 

Bir araştırmaya göre, eğitim sektöründe, on yıl içerisinde, 100 binden fazla eğitimci ve sosyal hizmet uzmanı açığı olacağı ifade edildi. Özellikle batı eyaletlerinde durumun daha dramatik olduğu yaklaşık 76 bin vasıflı işçi sıkıntısı olacağı açıklandı.

Geri Dön 07 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN