Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ocak 2023 Çarşamba

Yüzlerce polis taciz iddiasıyla inceleme altında

Londra’da üst düzey bir polis memuru, görevini kötüye kullanarak çok sayıda taciz ve tecavüz suçu işlediğini itiraf etti. Bunun üzerine başlayan soruşturmada 800’den fazla polis inceleme altında.

Yüzlerce polis taciz iddiasıyla inceleme altında

Londra Polis Teşkilatı’ndan üst düzey polis memuru David Carrick, görevini kurbanlarını korkutmak için kötüye kullanarak en az 49 cinsel taciz ve 24 tecavüz suçu işlediğini itiraf etti. Memurun itirafı üzerine Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmaya göre, başkentte 800’den fazla polisin taciz ve şiddet suçları nedeniyle inceleme altında olduğu açıklandı. 

Polis Teşkilatı’ndaki görevine 2000’de başlayan Carrick, 20 yılı aşkın süre boyunca kimse tarafından fark edilmeden onlarca kadını istismar etti, bir yandan da terfi almaya devam etti. Polisin görevini kullanarak önce kadınların kendisine güvenmesini sağladığı, sonra da “Seni hiç kanıt bırakmadan öldürebilirim”, “Arabana uyuşturucu saklar ve suçu sana atarım. Sana mı inanırlar, bana mı?” gibi tehditlerle sessiz kalmalarını sağladığı belirtildi. 

Londra Emniyet Müdürlüğü, 45 bin mensubun geçmişlerinin inceleneceğini duyurdu. 800’den fazla polisin 1.000’den fazla cinsel taciz ve aile içi şiddet nedeniyle inceleme altında olduğunu dile getiren Sir Mark Rowley, “Bu olayın ardından Londra’da yaşayan bazı kadınların, güvenlikleri için Met’e güvenip güvenemeyeceklerini sorgulayacağını biliyorum. Suçlulara karşı gösterdiğimiz acımasızlığı kendi içimizdekilere karşı gösteremedik” ifadelerini kullandı. 

İçişleri Bakanı Suella Braverman da, polis teşkilatlarında kültürün ve standartların değişmesi gerektiğini kabul etti.

Geri Dön 18 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN