Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Kasım 2023 Perşembe

Yüksek Mahkeme: Ruanda Planı yasalara aykırı

İngiltere'de Yüksek Mahkeme, ülkeye yasa dışı yollarla giren düzensiz göçmenleri Ruanda’ya gönderme planının yasalara uygun olmadığına hükmetti.

Yargıçlar, eski İçişleri Bakanı Suella Braverman’ın temyiz başvurusunun oy birliğiyle reddedildiğini, söz konusu planın yasaya ve insan haklarına aykırı olduğunu duyurdu. Sığınmacıların, Ruanda'ya gönderilmesi hâlinde kötü bir muameleye maruz kalma riskinin olduğu belirtildi.

Uçak durdurulmuştu

İngiliz hükûmeti, ülkeye yasa dışı yollarla giren sığınmacıları Ruanda’ya göndermeyi planlıyordu. Söz konusu projenin en az 5 yıl süreyle devam edeceği belirtilmişti. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Haziran 2022’de Ruanda’ya gönderilecek 7 kişiyi taşıyan uçağı durdurmuştu. Birleşmiş Milletler, çok sayıda insan hakları örgütü ve İngiltere’deki muhalefet partileri planı protesto etmişti. 

Geri Dön 16 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN