Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Haziran 2023 Çarşamba

Yeterli katılım sağlanamadı: Hemşire grevleri sona eriyor

İngiltere'de hemşirelerin sendikasında 'greve devam edilsin mi sonlandırılsın mı' oylaması yapıldı. Çoğunluk 'devam' dedi ancak yeterli katılım sağlanamadığı için grevler sona erecek.

İngiltere’de hemşireleri temsil eden Royal College of Nursing sendikasında, grev eylemlerinin devamına ilişkin oylama yapıldı. Seçmenlerin çoğu grevlerin devam etmesi yönünde oy kullandı, ancak oylamaya yeterli katılım sağlanamadığı için grevler sona erecek. 

Grevlere ilişkin oylamaya katılım yüzde 43 oldu. Sendika yasalarına göre, katılımın en az yüzde 50 olması gerekiyor.

Sendika, grev eylemleri için altı aylık yetki süresinin sona ermesinin ardından, süreyi uzatmak için sandığa gitmişti. Katılım yetersiz olduğu için süre uzatılamadı, hemşireler önümüzdeki aylarda greve gidemeyecek. 

Sendikanın genel sekreteri, "Moraller çok düşük" açıklamasında bulundu, önlem alınmazsa, sağlık sektöründeki personel açığının daha da büyüyeceğini vurguladı. 

Geri Dön 28 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN