Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Mayıs 2023 Pazartesi

Yerel seçimlerde Sinn Fein zaferi: Krallık yanlıları zayıflıyor

Kuzey İrlanda'da yerel seçimler Sinn Fein zaferiyle sonuçlandı. Birleşik Krallık yanlısı partiler ise kan kaybediyor.

Kuzey İrlanda’da yerel seçimlerin kazananı, İrlanda Cumhuriyet Ordusu’nun (IRA) siyasi kanadı olarak değerlendirilen Sinn Fein kazandı. Birleşik Krallık yanlısı Demokratik Birlik Partisi (DUP) ise yerel yönetimlerdeki sandalye çoğunluğunu kaybetti.

Sinn Fein, 11 seçim bölgesinde yüzde 30,9 oy aldı. Yerel konseylerdeki toplam 462 sandalyenin 105’ine sahip olan Sinn Fein, bu seçimlerde sandalye sayısını 144’e çıkardı. DUP, 122 sandalyede kalırken, İttifak Partisi ise 67 sandalye aldı.

Birleşik Krallık yanlısı partilerin toplam sandalye sayısı 185 oldu ve Sinn Fein'in zaferi, krallık yanlılarının zayıflamasına da işaret olarak görülüyor.

 

Geri Dön 22 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN