Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Ağustos 2023 Pazartesi

Yeni varyant İngiltere'de

İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA), yeni koronavirüs varyantı olan 'BA.2.86'nın İsrail ve Danimarka'dan sonra İngiltere'de tespit edildiğini duyurdu.

UKHSA tarafından yapılan açıklamada, Omicron varyantının bir alt türü olarak ortaya çıkan bu yeni varyantın, yakın geçmişte seyahat etmemiş bir kişide görüldüğü belirtildi. 'BA.2.86' varyantının, mevcut varyantlara ve Omicron'a göre daha farklı genomik özelliklere sahip olduğu ve daha fazla mutasyon geçirdiği ifade edildi.

Seyahat geçmişi olmayan bir kişide bu yeni varyantın tespit edilmesinin, ülke içi bulaşma olasılığını işaret ettiği vurgulandı. Ancak yeni varyantın özellikleri ve ciddiyeti hakkında henüz yeterli veri bulunmadığı belirtildi.

UKHSA Başkan Yardımcısı Meera Chand, konuyla ilgili görüşlerini paylaşarak, Birleşik Krallık'ta teyit edilmiş bir vaka olduğunu ve UKHSA'nın durumu yakından takip ettiğini, daha fazla bilgi sağlayacaklarını belirtti. Chand, UKHSA'nın analiz sonuçlarını zamanı geldiğinde yayınlayacaklarını da ifade etti.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ise dün yaptığı açıklamada, çok sayıda mutasyona sahip olan 'BA.2.86' adlı varyantın 'gözlem altındaki varyant' olarak sınıflandırıldığını bildirdi. DSÖ, dünya genelinde izlenmesi gereken 3 varyantın bulunduğunu ve gözlem altında tutulan 7 varyantın olduğunu belirtti. Henüz birkaç ülkeden rapor alındığı ve bu yeni varyantın durumu üzerinde çalışmaların devam ettiği ifade edildi.

Geri Dön 21 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN