Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Aralık 2023 Perşembe

Yeni Ruanda planının ilk aşaması devrede

İngiltere’de, sığınmacıları Ruanda’ya göndermeye yönelik yeni yasa tasarısının ilk aşaması onaylandı.

Yeni Ruanda planının ilk aşaması devrede

Bu kapsamda, Ruanda'nın insan haklarına uymasını sağlamak için bağımsız bir izleme komitesi oluşturulacak. Ruanda'ya yerleştirilen kişilerin konaklama ve yaşam masrafları beş yıl süresince İngiltere tarafından karşılanacak. Sığınmacılar, kişisel durumlarına bağlı olarak Ruanda'ya gönderilmelerine itiraz edebilecek.

İngiltere’de Yüksek Mahkeme, sığınmacıların Ruanda’ya gönderilmesine yönelik ilk planın yasalara aykırı olduğuna hükmetmişti ve "Ruanda, sığınmacılar için güvenli bir ülke izlenimi vermiyor“ açıklamasında bulunulmuştu.

Ancak İngiliz hükûmeti, yeni bir  yasa tasarısı ile sığınmacıların haklarının güvence altına alınabileceğini bildirmişti. Başbakan Rishi Sunak, söz konusu yasa ile düzensiz göçmenleri caydırmak istediğini belirmişti.

Geri Dön 14 Aralık 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN