Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Haziran 2023 Cumartesi

Yeni kan testi, 50’yi aşkın kanser türünü tespit edebilir

İngiltere’de Ulusal Sağlık Hizmetleri tarafından geliştirilen kan testi, 50’yi aşkın kanser türünün erken tanı ve tedavi için umut vadediyor. 

Bazı belirtilerle aile hekimlerine başvuran 5 bin 400 kişi üzerinde yapılan testler, her üç kanserden ikisini doğru şekilde tespit edebildi. 

Kan testi, kanser tespiti yapılan vakaların yüzde 85'inde hastalığın yerini de saptayabildi. İlk denemelerde, test, yaşlı hastalarda ve daha ileri seviyedeki kanser hastalarında daha kesin sonuç verdi. 

Oxford Üniversitesi’nden araştırmacılar, testin henüz ‘geliştirmeye açık’ olduğunu, ancak kanser vakalarının teşhisinde büyük potansiyel vadettiğini söylüyor. 

Geri Dön 03 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN