Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ekim 2022 Perşembe

Yeni kabine kuruldu

İngiltere’de Liz Truss’ın istifasının ardından göreve gelen ve Kral Charles’ın hükûmeti kurma görevi verdiği Rishi Sunak’ın kabinesi kuruldu. Birçok bakan görevine devam edecek.

İngiltere’de hükûmet krizi sürüyor. Başbakan Boris Johnson’un istifasının ardından göreve gelen Liz Truss sadece 45 gün 10 Numara’da kalabildi. Truss’ın istifasından sonra Rishi Sunak İngiltere Başbakanı seçildi. Kral 3. Charles da Sunak’a hükûmeti kurma görevi verdi. İşçi Partisi’nin erken seçim çağrıları da sürerken, Rishi Sunak kabinesinde önceki hükûmetteki birçok baksın görevine devam edeceğini açıkladı.

Başbakan, merakla beklenen bütçe planı açıklamasını da 17 Kasım’a erteledi. Kwarteng’in yerine gelen Maliye Bakanı Jeremy Hunt ile beraber yaptığı açıklamada, en büyük önceliğinin ekonomik istikrarı yeniden sağlamak ve kalıcı kılmak olduğunu vurguladı. 

Geri Dön 27 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN