Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Temmuz 2024 Salı

Yeni bakan: Enkaz devraldık

İngiltere'nni yeni Maliye Bakanı Rachel Reeves, ülke ekonomisinin "İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en kötü" durumda olduğunu belirtti.

Yeni bakan: Enkaz devraldık

Yeni Maliye Bakanı Rachel Reeves, göreve geldikten sonra iş insanlarıyla ilk kez bir araya gelerek İngiltere ekonomisi üzerine konuştu. Reeves, ülke ekonomisinin "İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en kötü" durumda olduğunu belirtti. 

Ekonomi planları

Reeves, konuttan enerjiye ve sosyal sigortaya kadar geniş yelpazede planlarını açıkladı. Maliye Bakanı, sosyal sigorta oranları ve KDV'de herhangi bir artış olmayacağını söyledi. Ayrıca, altyapı yatırımları için ulusal planlama politika çerçevesinde reform yapılacağını duyurdu.

Resesyon ve büyüme

İngiltere ekonomisi, iki çeyrek boyunca küçüldükten sonra geçen yıl sonunda resesyona girmişti. Mayıs ayında açıklanan yüzde 0,6'lık büyüme ile resesyon sona ermişti. Reeves, ekonominin "yapı taşlarını onarma" sözü vererek zor kararlar almaktan çekinmeyeceğini vurguladı.

Dışişleri Bakanı Lammy'nin ilk ziyareti

Yeni Dışişleri Bakanı David Lammy, göreve hızlı bir başlangıç yaparak ilk ziyaretini Almanya'ya gerçekleştirdi. Lammy, "Ukrayna'ya olan taahhüdümüzü iki katına çıkarmak istiyoruz" diye konuştu.

Geri Dön 09 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN