Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Haziran 2023 Salı

Yasal süre dolduktan sonra kürtaj hapı alan kadına 2 yıl 4 ay hapis cezası

İngiltere’de kürtaj hapı yoluyla hamileliğini sonlandıran kadın, bunu hamileliğin onuncu haftasına kadar olan yasal süre dolduktan sonra yaptığı için 28 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Üç çocuk annesi olan 44 yaşındaki kadın, ilacı, pandemi sırasında yürürlüğe konulan posta yoluyla ilaç gönderimi uygulamasıyla aldı. 1861’den kalma kürtaj yasasına göre, ‘kürtaja yol açmak için uyuşturucu tedarik etmek’ten suçlu bulunan kadın, suçunu kabul etti. 

İşçi Partisi Milletvekili Stella Creasy, kadına verilen hapis cezasını ‘kadın haklarına yönelik bir saldırı’ olarak niteledi, kürtaj yasalarının sağlıkla ilgili hususlara değil, ciddi cezai yaptırımlara dayanmasını sertçe eleştirdi. 

Geri Dön 13 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN