Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Şubat 2023 Perşembe

Yarım milyon insan iş bıraktı!

İngiltere’de öğretmenler, demir yolu çalışanları ve sınır görevlileri başta olmak üzere yarım milyon insan toplu greve katılarak iş bıraktı.

Yarım milyon insan iş bıraktı!

İngiltere’de öğretmenler, demir yolu çalışanları ve sınır görevlileri dahil olmak üzere birçok sektörden işçinin katıldığı toplu grevlerde bugün yaklaşık 500 bin emekçi işi bıraktı. İngiltere’de en azından son 10 yılın en büyüğü olduğu belirtilen grev için, birçok sendika tarihlerinde ilk defa ya da onlarca yıldır ilk defa grev kararı aldı. 

Yaklaşık 100 bin öğretmen ve okul personelinin greve gitmesi nedeniyle ülkedeki okulların yüzde 85’i kısmen ya da tamamen kapandı. Mali Çalışmalar Enstitüsüne'ne göre 2010-2022 yılları arasında reel ücretleri en az yüzde 11 düşen öğretmenler, en azından enflasyonun yol açtığı alım gücü kaybını telafi edecek bir maaş artışı talep ediyor. Diğer sektörlerden çalışanlar da benzer taleplerde bulunuyor, adil bir maaş artışı ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini istiyorlar. 

Sendikalar, grevlerin bugünle sınırlı kalmayacağını vurguladı. Öğretmenler 15 ve 16 Şubat’ta, tren makinistleri ise 3 Şubat’ta yeniden greve gidecek. Üniversite çalışanları da şubat ve mart aylarında toplam 18 gün boyunca grevde olacak.

Geri Dön 02 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN