Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Ekim 2023 Salı

Uzman ve pratisyen hekimler yeniden grevde

İngiltere’de 24 bin uzman doktor ile 61 bin pratisyen ve asistan hekim yeniden grevde.

ÜÇ gün sürecek iş bırakma eyleminde, doktorlar yalnızca acil servislerde hizmet verecek. İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) yetkilileri, grevler nedeniyle hastanelerdeki rutin hizmetlerin durma noktasına gelebileceği konusunda uyarıda bulundu. İngiltere Sağlık Bakanı Steve Barclay de hekimlere yaptığı çağrıda, grevlere derhal son verilmesini istedi. 

Uzman ve pratisyen hekimler, ilk kez 20 Eylül'de birlikte 24 saatlik çifte greve gitmişti. Enflasyonun üzerinde maaş artışı talebinde bulunan uzman doktorlar bu yıl 4 kez, yüzde 35 ücret artışı isteyen pratisyen ve asistan hekimler ise 7 kez iş bıraktı. 

Ülkede hastanelerde tedavi olmak için bekleyenlerin sayısının 7,7 milyonun üzerine çıkarak tüm tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, geçtiğimiz ağustos ayında verdiği demeçte söz konusu artıştan grev yapanları sorumlu tutmuştu.

Geri Dön 03 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN