Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Nisan 2023 Perşembe

TikTok’a 12,7 milyon sterlin ceza!

İngiltere Bilgi Komisyonu Başkanlığı, sosyal medya platformu TikTok’a, ‘çocukların mahremiyetini korumakta yetersiz kaldığı’ gerekçesiyle 12,7 milyon sterlin para cezası verdi. Bu, komisyonun şu ana kadar verdiği en yüksek para cezalarından biri.

Bilgi Komisyonu Başkanlığı, yaptığı soruşturma sonucunda TikTok’un Veri Koruma Kanunu'na uymadığını tespit etti. TikTok’un 2018-2020 yılları arasında platformu kimin kullandığına ilişkin yeterli kontrolleri yapmadığı ve 13 yaş altı çocukları platformdan uzaklaştırmak için gerekli çabayı göstermediği belirtildi. 

İngiltere Veri Koruma Kanunu'na göre, kişisel verileri kullanan platformların, 13 yaş altındaki çocuklara hizmet verirken ailelerinden izin alması gerekiyor. Ancak İngiltere medya denetleme kurumu Ofcom’un verilerine göre, ülkedeki 8-12 yaş grubundaki çocukların yüzde 44’ü TikTok kullanıyor. 

TikTok, daha önce çocukların verilerini korumakta yetersiz kaldığı gerekçesiyle ABD Federal Ticaret Komisyonu tarafından da 5,7 milyon dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Geri Dön 06 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN