Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Mayıs 2023 Salı

Temel gıdalar için fiyat tavanı gündemde

İngiltere hükûmeti, süpermarketlerde ekmek ve süt gibi temel gıda ürünlerinin mümkün olan en düşük fiyattan satılması için perakende şirketleriyle bir anlaşma yapılması üzerinde çalışıyor. 

Telegraph’ta yer alan habere göre; Başbakan Rishi Sunak, son aylarda enflasyonun en büyük körükleyicisi haline gelen gıda fiyatları artışını kontrol altına almak için, perakende şirketlerinden temel gıdalarda fiyat tavanı uygulanmasını talep edecek. 

Fransa’daki uygulamaya benzer şekilde, süpermarket zincirlerinin uygulamaya katılımının gönüllülük esasında olması, ve hangi ürünlere fiyat tavanı uygulanacağına kendileri karar vermesi bekleniyor. 

İngiltere’de enflasyonun nisan ayı verilerine göre yüzde 8,7’ye gerilemesine rağmen, gıda enflasyonu mart ayında yüzde 19,2 ile son 45 yılın en yüksek seviyesine çıkmıştı.

Geri Dön 30 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN