Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Eylül 2023 Cumartesi

Tek kullanımlık çatal, bıçak, tabak yasaklanıyor

İngiliz hükûmeti, tek kullanımlık çatal, bıçak, tabak gibi tek kullanımlı plastik ürünleri yasaklamaya hazırlandığını duyurdu.

Çevre kirliliğini azaltma hedefiyle başlayacak uygulamanın süpermarketler ya da paket servisler tarafından kullanılan plastik ürünleri kapsamayacağı bildirildi. 

Söz konusu süreçte, yasaklanan tek kullanımlık plastik ürünleri 1 Ekim'den sonra tedarik etmeyi sürdüren işletmeler, idari para cezasına çarptırılabilecek, yerel makamlar tarafından denetime tabi tutulabilecek.

Ülkede tek kullanımlık plastik pipetler ve karıştırma ve plastik saplı pamuk çubuklar 3 yıl önce yasaklanmıştı. İngiltere'de her yıl yaklaşık 1 milyarın üzerinde tek kullanımlık plastik tabak ve 4 milyarın üzerinde çatal bıçak takımı kullanılıyor. Bu ürünlerin sadece yüzde 10'u kullanıldıktan sonra geri dönüştürülebiliyor. 

Avrupa Birliği (AB) söz konusu ürünleri, plastik atık miktarını azaltmak amacıyla 2021'de yasaklamıştı.

Geri Dön 30 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN