Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
13 Eylül 2023 Çarşamba

'Tehlikeli' köpek ırklarının yasaklanması gündemde

İngiltere'de, Amerikan Bully 'XL' cinsi bir köpeğin 11 yaşındaki bir kıza saldırmasının ardından, bu köpek ırkının yasaklanması için adımlar atılıyor.

İçişleri Bakanı Suella Braverman, Amerikan XL Bully ırkının yasaklanması için çalışmalara başladıklarını açıkladı. Braverman, bu ırkın topluluklar, özellikle de çocuklar için ciddi bir tehdit oluşturduğunu belirterek, bu durumun devam etmesinin kabul edilemez olduğunu ifade etti ve acil tavsiyelerde bulundu.

Amerikan Bully XL ırkı köpekler daha önce İngiltere'de insanlara saldırılar gerçekleştirmiş ve ülkede tepkiye neden olmuştu.

Hayvanlara Zulmü Önleme Kraliyet Derneği (RSPCA) gibi hayvan refahı örgütleri, ırkların yasaklanmasının suçluların bu ırkları daha cazip hale getirdiğine dikkat çekti. RSPCA, bu büyük ve güçlü köpeklerin ciddi yaralanmalara neden olabileceğini, ancak temelde saldırgan olmadıklarını vurguladı. Bu köpeklerin birçok sahibi tarafından yanlış şekilde saldırgan davranışları teşvik eden bir "gösteriş" meta haline geldiğine dikkat çekerek bu durumun değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Geri Dön 13 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN